#   Статии
15.06.2016
Програма за VIII Национален събор на читалищата - Бяла 2016

Програма за 22 юни /сряда/

18:30 часа Откриване

18:35 часа Детска танцова група към НЧ”Васил Левски – 2009” с.Българин обл.Хасково с ръководител Светла Сидерова

18:45 часа Група за автентични обичаи и предания към НЧ”Васил Левски – 2009” с.Българин обл.Хасково с ръководител Светла Сидерова

18:55 часаГрупа за автентичен фолклор към НЧ”Васил Левски – 2009” с.Българин обл.Хасково с ръководител Светла Сидерова
Индивидуални изпълнения на Тонка Канева
и Даниела Христова

19:05 часа Танцова група към НЧ”Светлина 1926” с.Моравица обл.Враца с ръководител Йоана Аспарухова
19:10 часа Школа за модерни танци „Каприз Джуниър” към НЧ”Елин Пелин 1977” гр.Варна с ръководител Живка Пехливанова
Моника Парушева и Жасмина Неделчева от Вокално студио за поп и джаз пеене с ръководител Милица Панайотова

19:20 часа Група за автентичен фолклор „Горска китка” към НЧ”Просвета-1997” с.Китка общ.Аврен обл.Варна с худ.ръководител Димитър Стойков

19:30 часа ДТС „Косовче „към НЧ”Развитие 1899” с.Полско Косово обл.Русе с ръководител Иван Янков

19:35часа Иван Янков към НЧ”Развитие 1899” с.Полско Косово обл.Русе

19:40 часаКвартет „Косовски авлиги „ към НЧ”Развитие 1899” с.Полско Косово обл.Русе с ръководител Иван Янков

19:45 часаСмесен клуб за фолклорни хора „Косовчани” към НЧ”Развитие 1899” с.Полско Косово обл.Русе с ръководител Иван Янков

19:50 часа Фолклорна група „Камчийска лилия” към НЧ”Пробуда-2010” с.Круша общ.Аврен обл.Варна с худ.ръководител Димитър Стойков

20:00 часа Илиян Георгиев и детски танцов състав към НЧ”П.Р.Славейков-1901” с.Аврен обл.Варна

20:10 часа Лазарска група към НЧ”П.Р.Славейков-1901” с.Аврен обл.Варна

20:20 часа Женска певческа група към НЧ”Любен Каравелов -1908” с.Горен Чифлик обл.Варна с ръководител Надя Иванова
Индивидуално изпълнение на Ганка Колева

20:30 часа Фолклорна група „Пеещи сърца” към НЧ”Просвета-1908” с.Мадара обл.Шумен с ръководител Величка Горанчева

20:40 часа Певческа група „Незабравка” към НЧ”Искра-1936” с.Езерово обл.Варна с ръководител Стойна Добрева
Индивидуално изпълнение на Стойна Добрева с муз.съпровод Жеко Димов

20:50 часа Детски танцов състав „Здравец” към НЧ”Просвета 1911” гр.Плиска обл.Шумен с
ръководител Тодор Ганчев

21:00 часаКлуб за народни танци „Розета” към . НЧ”Просвета 1911” гр.Плиска обл.Шумен с
ръководител Тодор Ганчев
21:10ч ЖФГ „Сребърен листопад” към НЧ” Нов живот 1941” с.Преселенци обл.Добрич с р-л Румяна Пейчева
21:20 часа Група за автентичен фолклор към НЧ” Светлина – 1928” с.Гильовци обл.Бургас с р- л Деница Добрева

21:30 часа Група за народно пеене „Борисовски славеи”към НЧ”Христо Ботев 1914” с.Борисово обл.Русе с ръководител Грета Ковачева

21:40 часа Група за автентичен фолклор „Черноочки „към НЧ „Стефан Караджа-1941” с.Чернооково общ.Г.Тошево обл.Добрич с р-л Росица Танкова
Индивидуално изпълнение – Мария Герджикова

21:50часа Група за изворен фолклор към НЧ „Светлина 1923” с.Голямо Враново обл.Русе с ръководител Зорка Русева

22:00ч ДФТА „ Искрица” – втора група към НЧ”Витоша- 1951” гр.София с ръководител Евгения Гордиенко

22:10 часа ДФТА „ Искрица” – трета група към НЧ”Витоша- 1951” гр.София с ръководител Евгения Гордиенко

22:20 часа Танцов клуб „Вито хоро „ НЧ”Витоша- 1951” гр.София с ръководител Николай Несторов





Програма за 23 юни /четвъртък/

18:00 часаРок група „ROCK EVOLUTION „
към НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново с ръководител Атанас Костов

18:05 часаВокална група за естрадни песни към
НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново с ръководител Атанас Костов

18:10 часаФолклорен танцов клуб „Традиция „ към
НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново с ръководител Росица Милева

18:15 часаЖенска фолклорна група към
НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново с ръководител Атанас Костов

18:25 часа Мъжка фолклорна група към
НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново с ръководител Атанас Костов

18:35 часаНароден оркестър „Развитие „ към
НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново
с ръководител Атанас Костов

18:40 часаСборна формация към към
НЧ „ Развитие 1895” гр.Стражица обл.Велико Търново с ръководител Атанас Костов

18:50 часа Хор „Аспаруховски бриз „ към НЧ”Просвета 1927” гр.Варна с ръководител Катя Бончева

19:00 часа Фолклорна група „Детелини „ към НЧ”Земеделец-1903” с.Панайот Волово обл.Шумен с ръководител Надя Драганова

19:10 часа Фолклорна група „Надежда” към НЧ”Христо Ботев „ гр.Варна с ръководител Стоянка Дойчева

19:20 часа ФС „ Кумановски авлиги” към НЧ”Напредък – 2008” с.Куманово обл.Варна с р-л Анка Жекова

19:30 часа Детска фолклорна формация „Зорница” към НЧ”Св.Св.Кирил и Методий-1914”гр.Баня общ.Карлово обл.Пловдив с ръководител Мария Христева

19:40 часа Група за изворен фолклор „С пролетни хора на песен „ към НЧ”Св.Св.Кирил и Методий-1914”гр.Баня общ.Карлово обл.Пловдив с
ръководител Иванка Близнакова

19:50 часа ДПГ „Вълшебен звън „ към НЧ”Просвета-1900” с.Дъбравино общ.Аврен обл.Варна с ръководители Мая Николаева и Диян Терзиев

20:00 часа ДТГ „Вълшебен звън „ към НЧ”Просвета-1900” с.Дъбравино общ.Аврен обл.Варна ръководители Мая Николаева и Диян Терзиев

20:10 часа Георги Тодоров към НЧ”Васил Левски” с.Енево общ.Нови Пазар обл.Шумен

20:20 часа ФГ „Ламбриново „към НЧ”Ламбриново- 2013” с.Полковник Ламбриново обл.Силистра с ръководител Николинка Горанова

20:30 часа Женска фолклорна група към НЧ”Васил Левски- 1924” с.Пчелник обл.Варна с ръководител Иванка Антова
Индивидуално изпълнение на Димитричка Кръстева

20:40 часа Детска фолклорна група „Песенчица” към НЧ”Васил Левски- 1924” с.Пчелник обл.Варна
с ръководител Красимира Драгнева

20:50 часа Танцов клуб «Палитра « към НЧ”Васил Левски- 1924” с.Пчелник обл.Варна с ръководител Красимира Драгнева

21:00 часа Мъжка вокална група към НЧ”Н.Й.Вапцаров-1895” гр.Дулово обл.Силистра с ръководител Петър Петров

21:10 часа Танцов ансамбъл „Дуло” към НЧ”Н.Й.Вапцаров-1895” гр.Дулово обл.Силистра с ръководител Росен Атанасов

21:20 часа Група за руски и цигански романси „Берьозка „ към НЧ”Димитър Вълнев- 1903” с.Расово обл.Монтана с ръководител Златан Павлов

21:30 часа Детски певчески състав „Славейчета” към НЧ”Пробуда 1962” с.Шкорпиловци обл.Варна
с ръководител Кристина Илиева

21:35 часа Танцова школа Шкорпиловци към НЧ”Пробуда 1962” с.Шкорпиловци обл.Варна с ръководител Росен Драганчев

21:40 часа ФС „Морски звуци” към НЧ”Пробуда 1962” с.Шкорпиловци обл.Варна с ръководители Желязка Маринова и Кремена Петрова

21:50часа Група за модерен балет към НЧ”Надежда -1908” с.Ново село обл.Русе с ръководител Ралица Божинова

22:00 часа Клуб за народни танци към НЧ”Надежда -1908” с.Ново село обл.Русе с ръководител Ралица Милчева
Индивидуално изпълнение на Магдалена Станчева

22:10 часа Група за народни танци към НЧ”Надежда -1908” с.Ново село обл.Русе с ръководител Ралица Божинова

22:20 часа Женска фолклорна група към НЧ”Христо Ботев 1898” с.Дъбене общ.Карлово обл.Пловдив с
ръководител Мария Лалова

22:30 часаМъжка фолклорна група към НЧ”Христо Ботев 1898” с.Дъбене общ.Карлово обл.Пловдив с
ръководител Генчо Цолев

22:40 часаКолектив за стари градски песни „Зорница” към НЧ”Христо Ботев 1898” с.Дъбене общ.Карлово обл.Пловдив с ръководител Мария Лалова




Програма за 24 юни /петък/

18:00 часа Кукерска група към НЧ”Христо Ботев 1898” с.Дъбене общ.Карлово обл.Пловдив с р-л Стайко Гамбезов

18:10 часа Женска певческа група „ Бресташки славей” към НЧ” Отец Паисий- 1927” с.Брестак обл.Варна с ръководител Йорданка Дочева

18:20 часа Женска певческа група за автентичен фолклор към НЧ”Христо Ботев 1898” с.Дъбене общ.Карлово обл.Пловдив с р-л Недка Лалова.
Мария Обрейкова и Стефка Христова към НЧ”Христо Ботев 1898” с.Дъбене общ.Карлово обл.Пловдив

18:30 часа Квартет „Преслава” към НЧ „Развитие 1874”гр.Велики Преслав обл.Шумен с ръководител Валентина Янкова

18:40часа Фолклорна група към НЧ”Пробуда 1912” гр.Лозница обл. Разград с ръководител Георги Минков

18:50 часаТанцов ансамбъл „Пробуда” към НЧ”Пробуда 1912” гр.Лозница обл.Разград с ръководител Павел Александров

19:00 часа Група за изворен фолклор към НЧ” Съгласие-1882” – с.Осмар общ.Велики Преслав обл.Шумен с р-л Анета Недялкова

19:15 часа ЖПГ”Манастирска китка „ към НЧ”Илия Добрев 1899 - с.Манастир,общ.Провадия,област Варна с ръководител Минка Великова

19:30часа Женска група за автентичен фолклор към НЧ”Съгласие-1882” – с.Осмар обл.Шумен с ръководител Жени Йорданова
19:40 часа Група за автентични хора към НЧ”Илия Добрев 1899 - с.Манастир,общ.Провадия,област Варна с ръководител Минка Великова

19:50 часа Група за обреден фолклор към НЧ”Илия Добрев 1899” с.Манастир,общ.Провадия,област Варна с ръководител Минка Великова

20:00 часа Танцова група „Исмарос” към НЧ”Съгласие-1882” – с.Осмар ръководител Христо Колев

20:10 часа Вокална група за автентични народни песни към НЧ”Св.Св.Кирил и Методий” с.Коларово общ.Главиница обл.Силистра с р-л Пенка Димитрова

20:20 часа Младежка танцова група за автентични български народни танци към НЧ”Св.Св.Кирил и Методий” с.Коларово общ.Главиница обл.Силистра с р-л Пенка Димитрова

20:30 часа ФА „Въжички „ към НЧ „Просвета 1892” гр.Стралджа обл.Ямбол с ръководител Каньо Канев

20:40 часа Група за автентичен фолклор „Веселите баби” към НЧ”Пробуда-27.ХІІ.1927” с.Вехтово обл.Шумен с ръководител Радка Тодорова

20:50 часа Трио „Сребърка „към НЧ”Възраждане – 1940” с.Сребърна обл.Силистра

20:55 часа Младежка формация „Лудо младо „към НЧ”Възраждане-1940” с.Сребърна обл.Силистра
с ръководител Елеонора Георгиева

21:00 часаСГ „Сребърна китка „ към НЧ”Възраждане-1940” с.Сребърна обл.Силистра
с ръководител Елеонора Георгиева

21:10 часа ДТС „Искрици” към НЧ”Бачо Киро- 1943” с.Искра общ.Ситово обл.Силистра с р-л Стефан Станчев

21:20 часа .Танцова група „Гъмзовяни „
към НЧ”Трезвеност- 1870 „ гр.Сухиндол
обл.В.Търново

21:30 часаСмесен народен хор към НЧ”Трезвеност- 1870 „ гр.Сухиндол обл.В.Търново с ръководител Йордан Йорданов

21:40 часа Фолклорна формация „Лозица” към НЧ”Трезвеност- 1870 „ гр.Сухиндол обл.В.Търново с ръководител Йордан Йорданов

21:50 часа Група „Офицерите от запаса” към НЧ „ Познай себе си -1911” с.Ряхово обл.Русе с ръководител Петър Шеев

22:00 часа ГИФ „Китка „ към НЧ „ Познай себе си -1911” с.Ряхово обл.Русе с ръководител Петър Шеев

22:10 часа Група за автентичен родопски фолклор „Извор от Родопа „към . НЧ” Пробуждане 1902” с.Горско ново село обл.В.Търново

22:20 часа Детска фолклорна група към НЧ”Димо Арсов-1926” с.Ловско общ.Лозница обл.Разград с ръководител Алипи Алеков

22:30 часа Женска певческа група към НЧ”Изгрев 1927” с.Войводино общ.Вълчи дол обл.Варна с ръководител Марийка Атанасова

22:40 часа Мъжка певческа група за автентичен фолклор към НЧ „ Отец Паисий -1923 „ с.Комарево обл.Варна с ръководител Димитричка Драгиева
Женска певческа група за автентичен фолклор към НЧ „ Отец Паисий -1923 „ с.Комарево обл.Варна с ръководител Димитричка Драгиева
Индивидуално изпълнение на Лидия Стилиянова и Деница Валентинова

22:50 часа Мъжка певческа група за автентичен фолклор към НЧ”Съзнание- 1927” с. Златина обл.Варна с ръководител Цветелина Иванова

22:55 часа Младежки танцов състав за обработен фолклор към НЧ”Съзнание- 1927” с. Златина обл.Варна с ръководител Цветелина Иванова


Програма за 25 юни /събота/

18:10 часа Гайдарска група към НЧ”Светлина-2011”с.Зорница общ.Чепеларе обл.Смолян с ръководител Валери Дуев

18:20 часа Самодеен състав „Извора” към НЧ”Светлина-2011”с.Зорница общ.Чепеларе обл.Смолян с ръководител Валери Дуев

18:30 часа Група за изворен фолклор към НЧ” Добри Люцканов-1912” с.Васил Друмев обл.Шумен с ръководител Мария Великова

18:40 часаЖиви статуи-МТС „Гаргара” към НЧ „Христо Смирненски 1949” гр. Габрово с ръководител Светослав Славчев

18:50 часа Танцова формация „Магията на фолклора „ към НЧ”Пробуда-1958” гр.Шумен с ръководител Светла Георгиева

19:00 часа ДТС „Аспаруховче” при НЧ „Просвета 1927” гр.Варна с ръководители Зоя Георгиева и Никола Николов

19:10 часа ДФ по латиноамерикански и стандартни танци "Звезда" към НЧ”Христо Ботев-1928” гр.Сливо поле обл.Русе с ръководител Берна Алиева

19:20 часа Клуб за народни танци „Мераклии” към НЧ”Христо Ботев-1928” гр.Сливо поле обл.Русе с ръководител: Хюлия Зюхтиева

19:30 часа Дамска фолклорна група „Славей” към НЧ „ Светлина 1905”с.Вълчитрън общ.Пордим обл.Плевен с ръководител Йордан Лазаров


19:40 часа Ансамбъл „Фолклорни ритми „гр.Варна с ръководители Зоя Георгиева и Никола Николов

19:50 часа ФГ „ Сребърни звънци „ към НЧ”Стефан Караджа-1943” с.Средище обл.Силистра
с ръководител Снежанка Атанасова

20:00 часа Фолклорна група „Морска китка” към дружество „Морска звезда” гр.Варна с ръководител Стоянка Дойчева

20:10 часа Женски народен хор „Кулчанки „към НЧ”Просвета -1882” гр.Кула обл.Видин с ръководител Генчо Генчев

20:20 часа Танцов състав „Кулчане „към НЧ”Просвета -1882” гр.Кула обл.Видин с ръководител Радка Целова

20:30 часа Танцова група „Българит „ към НЧ”Съгласие- 1905” гр.Българово обл.Бургас с ръководител Ваня Делчева

20:40 часа Детска танцова група към НЧ”Христо Ботев-1931” с.Веселина общ.Лозница обл.Разград с ръководител Алипи Алеков

20:45 часа Вокална група „Градски хубавелки” към НЧ „ Дружба- 1993” – гр.Сливен с ръководител Светла Илчева

20:50 часа Танцова група „Универсал Ритъм” към НЧ” Мехмед Джон 1956” с.Зарица общ.Главиница обл.Силистра с ръководител Росен Атанасов

21:00 часаТГ „Танци на етносите и народите „ към НЧ”Христо Ботев-1931” с.Веселина общ.Лозница обл.Разград с ръководител Алипи Алеков

21:10 часа Танцова група „Марги денс „към НЧ” Просвета-1926” кв.Макак гр.Шумен с ръководител Маргарита Стоянова

21:20 часа Фолклорен клуб „Мъниста” към НЧ „ Дружба- 1993” – гр.Сливен с ръководител
Красимира Абраамян

21:30 часа Камерен хор „Маестро Атанасов „ към НЧ”Васил Левски- 1861” гр.Карлово обл.Пловдив с ръководител Първолета Юнакова

21:40 часа Група за руски песни „Берьозка” към НЧ”Изгрев-1929” с.Ветрище обл.Шумен
с ръководител Галина Гичева
Димона Лечева към НЧ”Изгрев-1929” с.Ветрище обл.Шумен с ръководител Русанка Андонова
Скеч изпълнение - НЧ”Изгрев-1929” с.Ветрище обл.Шумен с ръководител Димитрина Лечева

21:50 часа Танцов състав „Дивдядово” към НЧ”Асен Златаров- 1872”гр.Шумен с ръководител Борислав Банев

22:00 часа Вокална група „Северина”към НЧ „Н.Й.Вапцаров-1873”гр.Тутракан обл.Силистра с ръководител Стоян Дечев

22:10 часа Фолклорна група „Детелини”към НЧ „Н.Й.Вапцаров-1873”гр.Тутракан обл.Силистра с ръководител Стоян Дечев

22:20 часа Мъжка фолклорна група „Наздраве” към НЧ”Асен Златаров- 1872”гр.Шумен с ръководител Миглена Борисова

22:25 часаГрупа за народни хора към НЧ”Канев- Пробуда 1924” с.Горно Абланово обл.Русе
с ръководител Яна Янкова

22:30 часаМъжка Певческа група към НЧ”Канев- Пробуда 1924” с.Горно Абланово обл.Русе с
ръководител Кунчо Венков

22:35 часа Група за огнени изкуства F.I.M.S към НЧ”Христо Ботев 2008” с.Гарван обл.Габрово с ръководител Георги Георгиев

22:45 часа Кукерска група „Арапи” към НЧ” Просвета-1926” кв.Макак гр.Шумен с ръководител Милко Стоянов

22:50 часа Певческа група „Надежда” към НЧ”Канев- Пробуда 1924” с.Горно Абланово обл.Русе с ръководител Мария Цветкова

22:55 часа Смесена певческа група към НЧ”Канев- Пробуда 1924” с.Горно Абланово обл.Русе с ръководител Кунчо Венков


Автор: Организаторите на VIII Национален събор на читалищ

 

© Община Бяла 2006-2017
начало | карта на сайта | © Copyrights | webdesign | помощ | администрация