избори
преброяване
ОИК

  Д Н Е С   /     ПРОГНОЗА

  1. сутрин
  2. сутрин
  1. денем
  2. денем
  1. вечер
  2. вечер
макс. C° 18°  /  мин. C° 10°

2021
пвтсрчпсн
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 
МИРГ

 
МИГ

  #   Статии
22.06.2021
Откриват 13-тото издание на Националния събор на читалищата в Бяла

Националният събор на читалищата в Бяла за 13-та поредна година ще събере самодейци от цяла България. 13 години песни, танци и незабравими емоции за участници и организатори на площада в морския град.
Съборът на читалищата в Бяла с годините се превърна в един от най-дългоочакваните форуми за самодейци. Всяка година в края на юни Бяла пее и танцува, заедно със своите гости. В рамките на 5 дни на сцената в Бяла ще се представят над 100 групи и индивидуални участници от 51 читалища от областите Варна, Велико Търново, Враца, Габрово, Добрич, Монтана, Перник, Плевен, Пловдив, Разград, Русе, Силистра и Шумен.
Ще бъдат представени автентични и обработени фолклорни песни и танци, традиционни обичаи, групи за популярни и шлагерни песни, танцови състави, представящи различни стилове. Най-голяма атракция за жителите и гостите на Бяла са кукерите, а тази година ще бъдат представени 2 кукерски състава.
Събитието няма конкурсен характер. Всеки състав получава грамота за участие, статуетка със символа на събора за всяко читалище, а най-атрактивните изпълнения получават златен медал. След приключване на всички изпълнения се присъжда специалната „Награда на Кмета“.
Официалното откриване е на 22 юни /вторник/ от 19:00 часа на откритата сцена на площад „Европа“.
ПРОГРАМА НА XIII НАЦИОНАЛЕН СЪБОР НА ЧИТАЛИЩАТА
22 юни /вторник/
19.00 часа Откриване на събора с гайдарска група към НЧ „Пробуда-1928“ гр.Бяла, обл.Варна с ръководител Красимир Георгиев

19.10 часа Вокална група „Шарена огърлица“ към НЧ „Пробуда-1928“ гр.Каспичан, обл. Шумен с ръководител Тодор Ганчев
Индивидуално изпълнение на Жанета Ивайлова

19.20 часа Танцов състав „Настроение“ към НЧ „Пробуда-1928“ гр.Каспичан, обл.Шумен с ръководител Тодор Ганчев

19.30 часа Смесена фолклорна група „Морава“ към НЧ „Светлина-1926“ с.Моравица обл.Монтана с ръководител Милчо Гергов

19.40 часа Смесена фолклорна група „Росна китка“ към НЧ „Подем-Руска Бела 1928“с.Руска Бела, обл.Враца с ръководител Севдалина Кръстарска

19.50 часа Певческа група „Каралезки славей“ към НЧ „Просвета-1940“ с.Царевец, обл.Добрич с ръководител Виолета Петкова
Индивидуално изпълнение на Виолета Петкова

20.00 часа Група за афтентичен фолклар „Росен здравец“ към НЧ „Просвета-1880“с.Ивански, обл. Шумен с ръководител Димитричка Христова

20.10 часа Фолклорна група „Традиция“ към НЧ „Пробуда-1927“ с.Радко Димитриево, обл.Шумен с ръководител Калоян Кирилов
Индивидуално изпълнение на Анна Радева

20.30 часа Фолклорна група „Пеещи сърца“ към НЧ „Просвета-1908“ с.Мадара, обл.Шумен с ръководител Величка Горанчева

20.40 часа Клуб за народни хора „Мадара“ към НЧ „Просвета-1908“ с.Мадара, обл.Шумен с ръководител Тодор Ганчев

20.50 часа Група за руско-цигански романси „Берьозка“ към НЧ „Димитър Вълнев-1903“ с.Расово, обл.Монтана с ръководител Златан Маринов

Програма за 23 юни / сряда /


19:00 часа ГСГП „Лудогорие“ към НЧ „Просвета 1919-Брестовене“ с.Брестовене, обл.Разград
с ръководител Николай Киселов

19:10 часа Женска вокална група за турски народни песни и фолклор към НЧ „Просвета 1919-Брестовене“ с.Брестовене, обл.Разград с ръководител Емине Расим

19:20 часа Фолклорна група „Камчийски лилии“ към НЧ „Пробуда 1922-Старо Оряхово“ с.Старо Оряхово, обл.Варна с ръководител Веска Панчева

19:30 часа Фолклорна група „Златни години“ към НЧ „Изгрев-1919“ гр.Долни чифлик, обл.Варна с ръководител Нели Добрева

19:40 часа Вокална група за български народни песни към НЧ „Просвета 1919-Брестовене“ с.Брестовене, обл.Разград с ръководител Тодорка Станева

19:50 часа Вокално студио „Стани звезда“ към НЧ „Изгрев-1919“ гр.Долни чифлик, обл.Варна с ръководител Диана Николова

20:10 часа Група за стари градски песни „Златна есен“ към НЧ „Доростол-1870“ гр.Силистра с ръководител Иван Радев

20:20 часа Група за автентичен фолклор „Дюлинска младост“ към НЧ „Христо Ботев-1927“ с.Дюлино обл.Варна с ръководител Върба Гочева

20:30 часа Певческа група за автентичен фолклор към НЧ „Васил Левски-1937“ с.Господиново, обл.Варна с ръководител
Нели Янева

20:40 часа Ансамбъл „Учиндолчета“ към НЧ „Бъдеще -1927“ с.Тодорово, обл.Плевен с ръководител Мариян Туджаров

20:50 часа Женска певческа група „Българка“ към НЧ „Пробуждане-1907“с.Тученица, обл.Плевен с ръководител Мариян Туджаров

21:00 часа Танцов състав „Бохотчанчета“ към НЧ „Хр.Ботев 1927-Бохот“ с.Бохот,
обл.Плевен с ръководител Мирослав Лазаров

21:10 часа Вокална група „Искри“ към НЧ „Н.Й.Вапцаров 1909“ гр.Ветово, обл.Русе с ръководител Цветелин Димитров

21:20 часа Фолклорна група „Северняшки гласове“ към НЧ „Н.Й.Вапцаров 1909“ гр.Ветово, обл.Русе с ръководител Цветелин Димитров

21:30 часа Фолклорна група за автентичен фолклор „Росна китка“ към НЧ „Н.Й.Вапцаров 1909“ гр.Ветово, обл.Русе
с ръководител Петранка Славова

21:40 часа Вокална група „Детелина“ към НЧ „Н.Й.Вапцаров 1909“ гр.Ветово, обл.Русе с ръководител Цветелин Димитров.
Индивидуално изпълнение на Петранка Стойкова

21:50 часа Танцова формация „Веселие“ към НЧ „Н.Й.Вапцаров 1909“ гр.Ветово, обл.Русе с ръководител Цветомир Петров

24 юни /четвъртък/
19:00 часа Школа за народни танци към НЧ „Св.Св.Кирил и Методий 1966-Силистра“ гр.Силистра с ръководител Росен Атанасов

19:10 часа Вокална група „Колорит“ към НЧ „Елин Пелин 1903“ гр.Перник с ръководител Петър Симеонов.
Индивидуално изпълнение на Росица Александрова

19:20 часа Детска певческа група „Плисковче“ към НЧ „Просвета-1911“ гр.Плиска, обл.Шумен с ръководител Тодор Ганчев

19:30 часа Клуб за народни хора и танци към НЧ „Просвета-1911“ гр.Плиска, обл.Шумен с ръководител Тодор Ганчев

19:40 часа Детски танцов състав „Здравец“ към НЧ „Просвета-1911“ гр.Плиска, обл.Шумен с ръководител Тодор Ганчев

19:50 часа Детска фолклорна група „Славей“ към НЧ „Светлина-1904“ с.Белоградец, обл.Варна с ръководител Тодор Ганчев

20:00 часа Детски танцов състав „Здравец“ към НЧ „Светлина-1904“ с.Белоградец, обл.Варна с ръководител Тодор Ганчев

20:10 часа Детски клуб за народни хора „Светулки“ към НЧ „Светлина-1904“ с.Белоградец, обл.Варна с ръководител Тодор Ганчев

20:15 часа Рая Неделчева от Вокално студио „Стани звезда“ към НЧ „Изгрев-1919“ гр.Долни чифлик, обл.Варна с ръководител Диана Николова

20:20 часа Група за обработен фолклор към НЧ „Съединение 1879“ с.Бутово, обл.Велико Търново с ръководители Еленка Михайлова и Зоя Георгиева

20:30 часа Женска фолклорна група към НЧ „Васил Левски-1941“ с.Безмер, обл.Добрич с ръководител Кольо Денев

20:40 часа Женска фолклорна група „Здравец“ към НЧ „Народна просвета 1904“ с.Млада гвардия, обл.Варна с ръководител Георги Бонев

20:50 часа Женска певческа група „Медни гласове“ към НЧ „Нива- 1901“ с.Невша, обл.Варна с ръководител Георги Бонев

21:00 часа Трио „Невшанци“ към НЧ „Нива 1901“ с.Невша, обл.Варна с ръководител Георги Бонев

21:10 ч Фолклорна група „Капанка“ към НЧ „Пробуда-1873“ с.Кривня, обл.Русе с ръководител Анета Георгиева

21:20 часа Блок програма на НЧ „Развитие 1895“ гр.Стражица, обл.В.Търново с участието на мъжка фолклорна група , женска фолклорна група ,женски народен хор , народен оркестър с ръководител Атанас Костов и фолклорен танцов състав с ръководител Росица Милева

21:50 часа Детска вокална група „Звъниче“към НЧ „Пробуда-1907“ с.Тетово, обл.Русе с ръководител Павлина Андреева

22:00 часа Женска вокална група за обработен фолклор „Авлигите“ към НЧ „Пробуда-1907“ с.Тетово, обл.Русе с ръководител Павлина Андреева

22:10 часа Клуб за народни танци „Анесица“ към НЧ „Пробуда-1907“ с.Тетово, обл.Русе с ръководител Павлина Андреева

25 юни /петък/
19:00 часа Фолклорна група към НЧ „Пробуда-1912“ гр.Лозница, обл.Разград с ръководител Георги Минков

19:10 часа Група за туристически песни към НЧ»Пробуда-1912» гр.Лозница, обл.Разград с ръководител Божана Панова

19:20 часа Танцова група „Веселие“ към НЧ „Тома Кърджиев-1873“ с.Червена вода, обл.Русе с ръководител Милена Михова

19:30 часа Детска певческа група „Вълшебен звън“ към НЧ „Просвета-1900“ с.Дъбравино обл.Варна с ръководител Мая Николаева

19:40 часа Детски танцов състав „Вълшебен звън“ към НЧ „Просвета-1900“ с.Дъбравино, обл.Варна с ръководител Мая Николаева


19:50 часа Фолклорна певческа група „Капанска китка“ към НЧ „Нов живот -1894“ гр.Сеново обл.Русе с ръководител Даниела Русева

20:00 часа Танцов състав „Сеновлии“ към НЧ „Нов живот -1894“ гр.Сеново, обл.Русе с ръководител Боян Тончев

20:05 ч Трио „Нидана“ към НЧ „Нов живот -1894“ гр.Сеново, обл.Русе с ръководител Николина Тодорова

20:10 часа Танцова група „Фолклоритъм“ към НЧ „Димо Арсов-1926“ с.Ловско, обл.Разград с ръководител Алипи Алеков

20:20часа Танцов състав „Сеновлии“ към НЧ „Нов живот -1894“ гр.Сеново, обл.Русе с ръководител Боян Тончев

20:25часа Михаел Стоичков към НЧ „Димо Арсов-1926“ с.Ловско, обл.Разград

20:30 часа Вокална група за руски песни „Лудогорски искри“ към НЧ „Нов живот -1894“ гр.Сеново, обл.Русе с ръководител Даниела Йорданова

20:40 часа Детска танцова група „Веселяче“ към НЧ „Хр.Ботев-1931“ с.Веселина, обл.Разград с ръководители д-р Айше Реджеб и Алипи Алеков

20:50 часа Фолклорна гупа „Веселина“ към НЧ „Хр.Ботев-1931“ с.Веселина, обл.Разград с ръководители Садет Ахмедова

21:00 часа Танцова група „ТЕН“ към НЧ „Хр.Ботев-1931“ с.Веселина, обл.Разград с ръководители д-р Айше Реджеб и Алипи Алеков

21:10 часа Фолклорна група „Росенски авлиги“към НЧ „Светлина-2014“ с.Росен, обл.Добрич с ръководител Пенка Дякова
21:20 часа Група за автентичен родопски фолклор „Извор от Родопа“ към НЧ „Пробуждане 1902“ с.Горско ново село, обл.В.Търново с ръководител Росица Стефанова. Индивидуално изпълнение на Росица Стефанова

21:30 часа Фолклорна танцова група „Земляци“ към НЧ „Пробуждане 1902“ с.Горско ново село, обл.В.Търново с ръководители Йорданка Узунова и Драган Драганов

21:40 часа Детско-юношески ритъмен театър и огнено шоу на група F.I.M.S към НЧ „Хр.Ботев-2008“ с.Гарван, обл.Габрово с ръководител Георги Георгиев

26 юни /събота/
18:30 часа ДФГ“Перуника“към НЧ „Пробуда-1958“ гр.Шумен с ръководител Русанка Андонова

18:40 часа Фолклорна танцова група „Добруджанка „ към НЧ „Йордан Йовков-1894“ гр.Алфатар обл.Силистра с ръководител Мирослав Петров

18:50 часа Фолклорен танцов ансамбъл „Добруджа“ към НЧ „Дръстър 2012“ гр.Силистра с ръководител Димитър Джамбазов

19:00 часа Живи статуи-Театрална студия „Гаргара“ към НЧ „Будителите 2017“ гр.Габрово с ръководител Светослав Славчев

19:10 часа ЖФГ „Китка“с ръководител Величка Георгиева ,КТГ „Китка“ към НЧ „Просвета-1919“ с.Памукчии обл.Шумен .Индивидуално изпълнение на Величка Георгиева и Добра Минкова

19:30 часа Клуб за обреди ,обичаи и хора „Слънце“ към НЧ „Пробуда-1958“ гр.Шумен с ръководители Веселина Дечева и д-р Мая Господинова


19:40 часа Женска певческа група за автентичен фолклор към НЧ „Съгласие 1882“с. Осмар обл.Шумен с ръководител Анета Недялкова

19:50 часа Детска танцова група „ Осмарски веселячета“ към НЧ „Съгласие 1882“с. Осмар обл.Шумен с ръководител Христо Колев

Шествие на кукери от с.Дъбене

20:20 часа Танцова група „ Исмарос“ към НЧ „Съгласие 1882“с. Осмар обл.Шумен с ръководител Христо Колев

20:30 часа ТГ“Марги денс“ и ТГ“Юнаци“ към НЧ „Просвета-1926“гр.Шумен кв.Макак с ръководител Маргарита Стоянова

20:40 часа Фатме Мехмедова и Детска певческа група „Синеводски гласчета“ към НЧ „Сила-1928“ с.Синя вода обл.Разград с ръководител Айше Болутова

20:50 часа Детска танцова група „Синеводски бисерчета“ към НЧ „Сила-1928“ с.Синя вода обл.Разград с ръководител Алипи Алеков

21:00 часа Божидар Тодоров и група за автентичен фолклор „Извор“ към НЧ „Просвета-1925“ с.Илия Блъсково обл.Шумен с ръководител Донка Василева

21:10 часа Смесен народен хор към НЧ „Трезвеност-1870“ гр.Сухиндол обл.В.Търново с ръководител Александър Михайлов

21:20 часа Клуб за народни хора“Хоп-троп“ НЧ „Просвета-1925“ с.Илия Блъсково обл.Шумен с ръководител Веселина Дечева

21:30 часа Кукерска група „Арапи“ към НЧ „Просвета-1926“ гр.Шумен кв.Макак с ръководител Милко Стоянов

21:40 ч Камерен хор „Маестро Георги Атанасов“ към НЧ „Васил Левски-1861“ гр.Карлово обл.Пловдив с ръководител Първолета Юнакова

21:50 часа Колектив за стари градски песни „Зорница „ към НЧ „Христо Ботев-1898“
с.Дъбене обл.Пловдив с ръководител Мария Лалова

22:00 часа Женска певческа група за автентичен фолклор към НЧ „Христо Ботев-1898“
с.Дъбене обл.Пловдив с ръководител Неда Лалова

22:10 часа Фолклорна формация „Детелина –Величка Трушева“ към НЧ „Васил Левски 1945“ гр.Варна с ръководители Нели Лазарова и Емил Трушев

22:20 часа Женска фолклорна група за обработен фолклор към НЧ „Христо Ботев-1898“с.Дъбене обл.Пловдив с ръководител Мария Лалова

22:30 часа Камерна група за народно пеене към НЧ „Трезвеност-1870“ гр.Сухиндол обл.В.Търново с ръководител Александър Михайлов

22:40 часа Кукерски състав към НЧ „Христо Ботев-1898“с.Дъбене обл.Пловдив с ръководител Стайко Гамбезов



Автор: www.byala.org

 

© Община Бяла 2006-2021
начало | карта на сайта | © Copyrights | помощ | администрация